Chorvatsko 2021

Chorvatsko je pro Čechy dlouhodobě jasně nejoblíbenější letní turistickou destinací, kam se každý rok vydá asi 700 tisíc krajanů a nejinak tomu bude v roce 2021, i když tento rok bude cestování kvůli pandemii koronaviru o něco složitější.

Koronavirus v Chorvatsku

Pandemie koronaviru řádí po celé Evropě a nevyhla se ani Chorvatsku. Situace zde byla nejhorší na začátku prosince 2020, celkově se ale daří nákazu krotit lépe než třeba nám. Zaváděná opatření jsou podobná jako jinde v Evropě a pro bezpečnost turistů jsou brána vážně.

Cestování do Chorvatska 2021

Chorvatsko je ekonomicky životně závislé na turistickém ruchu a nemůže si dovolit žádnou letní sezónu vypustit. I v roce 2021 bude tedy možné v létě k Jadranu vyrazit, i když za cenu přísnějších podmínek. Celá země se na léto poctivě připravuje a počítá i s návštěvníky z Čech - od 1. dubna 2021 je nutné při vstupu do Chorvatska předložit negativní test, být očkovaný, mít prodělaný koronavirus nebo jít do karantény.

Ceny v Chorvatsku 2021

Jaký je kurz chorvatské kuny a jaké jsou ceny v roce 2021 se dozvíte na stránce Ceny benzínu a nafty v Chorvatsku, kde jsou uvedeny aktuální informace.

Neojblíbenější letoviska v Chorvatsku 2021

Tak jako v minulých letech i v roce 2021 si přízeň turistů uchová celá řada tradičních chorvatských letovisek. Následující seznam přináší výčet nejoblíbenějších chorvatských destinací: