Chorvatsko 2018

Chorvatsko je pro Čechy dlouhodobě jasně nejoblíbenější turistickou destinací a nejinak tomu bude v roce 2018. Ročně se do Chorvatska vydá asi 700 tisíc krajanů a dobře vědí proč. Přečtěte si o několika aktuálních informacích z Chorvatska roku 2018.

Chorvatsko během migrační krize

Od roku 2015 rezonuje Evropou migrační krize a bezpečnostní situace v mnoha státech především arabského světa odradila řadu turistů. Země jako Turecko, Egypt nebo Tunisko zažívají odliv turistů, kteří nyní dávají přednost státům nezasaženým hrozbami teroristických útoků a vlnami utečenců. Chorvatsko je v tomto ohledu považováno za zemi bezpečnou a vhodnou pro klidnou dovolenou, je však potřeba počítat s plnými kapacitami hotelů a vyššími cenami než v předešlých letech.

Ceny v Chorvatsku 2018

Vzhledem ke slabší koruně Vás dovolená v Chorvatsku může vyjít o něco dráže než v minulosti. Dražší jsou například pohonné hmoty - podle cen z května 2017 je benzín zhruba za 32 Kč, nafta za 28 Kč. Více se dozvíte na stránce Ceny benzínu a nafty v Chorvatsku, kde jsou uvedeny aktuální informace.

Neojblíbenější letoviska v Chorvatsku 2018

Tak jako v minulých letech i v roce 2018 si přízeň turistů uchová celá řada tradičních chorvatských letovisek. Následující seznam přináší výčet nejoblíbenějších chorvatských destinací: